Cumhrubaşkanı Erdoğan AK Parti Seçim Beyannamesi’ni açıklıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin “Türkiye Yüzyılı İçin Gerçek Belediyecilik” adıyla hazırladığı Seçim Beyannamesi Tanıtım Toplantısı’na katılıyor.

AK PARTİ KONGRE BİNASI AÇILDI

AK Parti Kongre Merkezi önünde partililere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Partimizi yakışır bir binaya kavuşmuş olduk. Buranın partimizin mimari anlayışını yansıtan bir eser olmasını istedik. Kongre binamızın bulunduğu çevre içinde uyum olmasına özen gösterdik. Binamız her anlamda engelsiz olarak tasarlandı. Bundan siyaset akademisi gibi eğitimleri burada yapabileceğiz. Toplumumuzun farklı kesimleriyle toplantılarımızı burada gerçekleştireceğiz. Bizler burada yapacağımız faaliyetlerle kongre merkezimin hakkını vermeye çalışacağız. Daha fazla kardeşimizle burada kucaklaşacağız. Birlik ve beraberlik ruhunu daha fazla güçlendireceğiz” dedi.

AK PARTİ SEÇİM BEYANNAMESİ AÇIKLANIYOR

AK Parti Kongre Merkezi’nde yapılacak programda Seçim Beyannamesini Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklıyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Gerçekten her seçim yeni bir tarihin, yeni bir sürecin başlangıç noktasıdır. 

Geçmişte açık oy, kapalı sayımla seçimler yapılmıştır. Demokrat Parti’nin hükmete geldiği 1950 tarihi, ülkemizin gerçek manada demokrasiye geçtiği tarihtir. Daha önce darbe anayasalarıyla işaret edilen cumhurbaşkanı ilk kez 2014 yılında halk iradesi ile seçilmiştir.

Yaşadığımız darbelere, demokrasiyi askıya alma gayretlerine rağmen, milletimiz milli irade bayrağını yeniden yükseltmiştir.

31 Mart’ta bu imtihandan bir kez daha alnımızın akıyla çıkacağımıza inanıyorum. mesele en çok belediye başkanı kazanmak değildir. Ülkemizi dünyada hak ettiği yere ulaştırma çabamızda bize güç verecektir.

Biz ülkeye ve millete hizmet yolculumuza 30 yıl önce belediyelerde başlamış bir kadroyuz. İktidara geldikten sonra vatan topraklarının her karşını eserle, hizmetle buluşturduk. Önce 2023 hedeflerimizde, ardından Türkiye Yüzyılı vizyonumuzla geleceğimizi inşa ettik.

Ayrıntılar geliyor..

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir