Donald Trump Bu Altcoin’i Satıyor! Analist Yüksek Performans Bekliyor

Arkham Intelligence, Donald Trump bağlantılı kripto portföyünün 2,4 milyon dolar değerinde Ethereum sattığını söylüyor. Bununla birlikte, bir analiste göre lider altcoin Bitcoin’den daha iyi performans gösterecek. Analist, bu hamleyi deflasyonist mekanizmalar ve staking getirilerinin cazibesi gibi faktörlere bağlıyor.

Donald Trump ETH’sini satıyor gibi görünüyor

Analitik platformu Arkham Intelligence’ın aylardır takip ettiği Blockchain verilerine göre, eski Başkan Donald Trump, 2,4 milyon dolar değerinde 1.075 ETH sattı. Bu bağlamda Arkham sosyal medya platformu X’te altcoin satışı hakkında şöyle yazdı:

Üç hafta önce, aylarca Trump NFT telif ücretlerini biriktirdikten sonra Coinbase’e ETH göndermeye başladı. En yüksek bakiyesi 4 milyon dolardı. Para yatırma işlemlerine dayanarak, şu ana kadar 2,4 milyon dolar karşılığında 1.075 ETH sattı.

Arkham ilk olarak Ağustos ayında Donald Trump’a ait olduğuna inandığı dijital varlıkları tespit etti. Firma bulgularını eski başkanın o ayın başlarında yaptığı mali açıklamalara dayandırdı.

Lider altcoin Bitcoin’den daha iyi performans gösterebilecek

ETC Group Araştırma Başkanı André Dragosch’a göre Ethereum, 2024 yılında Bitcoin’den daha iyi performans gösterecek. Dragosch, ETH’nin 2023 yılında Bitcoin’e kıyasla göreceli düşük performansına dikkat çekiyor. Potansiyel olarak tersine dönmesinin, teknolojik ilerlemeleri ve Ethereum’un lider bir akıllı sözleşme platformu olarak konumuyla destekleneceğini belirtiyor. Bu bağlamda Dragosch lider altcoin için şunları söylüyor:

Ether geçtiğimiz 12 ay boyunca Bitcoin’den daha düşük performans gösterdi. Ancak ETH önümüzdeki 12 ay boyunca Bitcoin’den daha iyi performans gösterebilir.

ETH fiyatının değer kazanmasının dayanağı

ETC Group raporunda Dragosch, Ethereum’da 2021 Ağustos’ta EIP-1559 İyileştirme Önerisi ile getirilen deflasyonist “yakma mekanizması” da dahil olmak üzere altcoin fiyatının değer kazanmasını teşvik edecek faktörlere işaret ediyor. Dragosch, ETH arzındaki bu azalmanın ETH stake getirilerinin cazibesiyle birlemesinin etkili olacağını öngörüyor. Bu doğrultuda ETH’nin Bitcoin’den daha iyi performans göstereceğini belirtiyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Ether’in net arz ihracı yıllık eksi %1,1’e denk geliyor, zira şu anda yıllık yaklaşık %1,84’ü yakılıyor. Geleneksel yatırımcılar, staking getirisini bir tür hisse senedi temettüsü olarak düşünebilirken, yakma oranı bir hisse senedi geri alım getirisi olarak düşünülebilir.

Buna ilaveten Dragosch, ETH ile BTC’nin 12 aylık göreceli performansına da bakıyor. Analist, ETH’nin tarihsel olarak güçlü bir ortalama geri dönüş eğilimi gösterdiğini söylüyor. Dragosch, ETH’nin Bitcoin karşısındaki ortalama göreceli performansına geri dönmesinin muhtemel olduğunu belirtiyor. Böylece, 2023 yılı haricinde lider altcoin fiyatının Temmuz 2015’teki başlangıcından bu yana sürekli olarak Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiğini kaydediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir