İSU, 2023 Yılında 11 Bin 379 Öğrenciye “Su Ve Çevre Bilinci Semineri” Gerçekleştirdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile sosyal sorumluluk projesi kapsamında öğretmen ve öğrencilere yönelik verdiği “Su ve Çevre Bilinci” seminerlerini sürdürüyor. Bu kapsamda 2023 yılında 75 farklı okulda 119 adet seminer ile 11.379 öğrenciye ulaşan İSU, interaktif eğitimler aracılığıyla suyun önemi, israfın zararları ve sürdürülebilir su kullanımı konularında farkındalık oluşturuyor.

EĞİTİM ÇALIŞMALARI AYRI BİR ÖNEM KAZANDI
Dünya genelinde artan su ihtiyacı nedeniyle yerel ölçekten başlayarak küresel çapta çeşitli önlemler alınıyor. Bu önlemlerin yanı sıra yerel halkın çevresel konularla ilgili farkındalık ve algı düzeylerini arttırıcı eğitim çalışmaları da ayrı bir önem kazanıyor. Bu doğrultuda harekete geçen İSU Genel Müdürlüğü, küresel ısınmayla birlikte önemi daha da artan suyun verimli kullanılması ve sürdürülebilirliğin sağlanması amacıyla ilimizde yer alan okullarda gerçekleştirdiği eğitim ziyaretlerini arttırarak devam ettiriyor.

302 OKULDA 51 BİN 785 ÖĞRENCİYE EĞİTİM VERİLDİ
Su ve çevre sorunlarının her geçen gün arttığı günümüzde çevreye yönelik sürdürülebilir bir korumanın sağlanması ve bunun toplumun tüm kesimleri tarafından uygulanması büyük bir önem taşıyor. Özellikle küçük yaşta verilen çevre duyarlılığı eğitimleri çocuklarla beraber ebeveynlerinin de iştirakiyle daha büyük kitlelere ulaşabiliyor. Bu düşünceden hareketle su verimliliği kültürünün oluşması ve su verimliliği bilincinin yaşam tarzına dönüşmesi için 2023 yılında 75 farklı okulda 119 adet seminer ile 11.379 öğrenciye ulaşan İSU Genel Müdürlüğüne bağlı Eğitim Şube Müdürlüğü, şu ana kadar 302 okulda toplam 51.785 öğrenci ve öğretmene ulaşarak suyun önemi, israfın zararları ve sürdürülebilir su kullanımı konularında neler yapılması gerektiğine dair interaktif eğitimler gerçekleştirdi. Bu eğitimlere katılan öğrenciler, su tasarrufu konusundaki bilinçlerini artırmanın yanı sıra, çevre konusundaki sorumluluklarını da daha iyi kavrıyor.

TÜM PAYDAŞLARA ULAŞILIYOR
Anaokulundan, üniversitelere kadar eğitim kurumlarının yanında sivil toplum kuruluşları, işletmeler ve meslek örgütlerine de seminerler gerçekleştiren kurumun faaliyetleri ile su ve çevre ortak paydasında yapılması gerekenler anlatılarak bilgilendirmeler gerçekleştiriliyor. Sağlıklı yaşam standartlarının korunması ve gelecek nesillere gururlu bir miras bırakabilmek adına Tarım ve Orman Bakanlığımızın koordinasyonunda “Bir Damla da Sen Ol” sloganıyla oluşturulan su verimliliği seferberliğine destek veriliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x